Anonim

Zprávy

Image
Image

Když tragédie udeří, je těžké odvrátit naši pozornost jinde. Truchlíme nad ztrátou těch, o které jsme se starali, podporujeme ty zraněné jejich zotavením. Zápasíme s našimi emocemi - hněv, zmatek, nenávist, smutek - při hledání odpovědí, které možná ani nedávají smysl. Všechny tyto pocity jsou přirozené a jednáme s nimi různými způsoby.

Měli bychom ale také chvíli oslavit ty, kteří běhali v bostonském maratonu - tisíce lidí, kteří celý rok trénovali, aby soutěžili v jednom z nejvýznamnějších závodů na světě.

Bostonský maratón je oslavou atletiky, odhodlání a tradice („maratónské pondělí“se od roku 1897 odehrává každý duben). Ti, kteří se kvalifikovali a utíkali, jsou atletickými vzory, které nás inspirují k tomu, abychom vedli zdravý a aktivní životní styl.

Lelisa Desisa Benti. Kromě toho, že měl vážně skvělé jméno, 23letý vítěz mužské elitní divize Boston Marathon dokončil závod za 2 hodiny, 10 minut, 22 sekund. Byl to jeho druhý maraton. Narodil se v Etiopii a doopravdy to nebral vážně, dokud nebyl dost starý na to, aby se přestěhoval do Addis Abeby, kde jeho kariéra prudce vzrostla. Benti obdržela mnoho závodních vyznamenání v krátkém čase, včetně sedmého místa na mistrovstvích světa v polovičním maratonu 2010.

Rita Jeptoo. Jeptoo je veteránem Boston Marathon, který vyhrál tento závod poprvé, kdy kdy soutěžila v roce 2006. O sedm let později není titul opět v ženské elitní divizi žádný velký problém, protože je světovou vítězkou maratonu ve Stockholmu, Švédsku a Miláně, Itálie. Ale uspět v několika půlmaratonech a oženit se s běžcem na střední vzdálenosti Noahem Busieneim nestačí - Jeptoo je také pletený pletenec.

Shalane Flanagan. Místní sportovec Flanagan to připsal na letošním maratonu na čtvrtém místě. Flanagan získal bronzovou medaili za finále žen 10 000 metrů během olympijských her v Pekingu v roce 2008 a stal se jednou z pouhých dvou amerických žen, které tak kdy učinily. Byl to její první Bostonský maratón a jsem přesvědčen, že bombové útoky ji budou motivovat k tomu, aby se umístila do vedení příští rok.

Japonský Hiroyuki Yamamoto neměl žádné předchozí znalosti o rozvržení závodu, kromě slyšení, že to bylo trochu z kopce. Navzdory tomu však vykouzlil kolem konkurentů a nastoupil na 1 hodinu, 25 minut, 32 sekund, přičemž se umístil na prvním místě v divizi Wheelchair Division.

Tatyana McFadden získala ženský titul pro stejnou divizi, což je úspěch, který inspiruje ostatní, kteří žijí se spina bifida. Navzdory svému obtížnému dětství jako sirotka v Rusku dosáhla během svého života mnoho úspěchů, včetně soutěžení jako nejmladší členka amerického atletického týmu v paralympijských hrách v roce 2004 ve věku 15 let.

Ve světle této tragédie musíme tolik oslavit. Oslavte akci, která spojuje lidi z celého světa za společným účelem. Oslavte vítězství, vítěze a jak „vyhrát“ve všech aspektech svého života. Oslavte lidi, kteří riskovali své životy, aby pomohli ostatním 15. dubna 2013, a oslavte životy těch, které jsme ztratili, přestože se to může zdát těžké.

Oslavujte životy pozůstalých, kteří budou i nadále běhat, a nenechte jim nic zastavit, dokonce ani osoba nebo skupina lidí, kteří si mysleli, že by to bylo možné.