USA V Brazílii Těsně Prohrají V Confederations Cup Final - Matador Network

Image
Image
Image
Image

Prodejce prodává brazilské vlajky před nedělním finále. - Foto: Axel Buhrmann / Feature Photo: fabianoofficial.com

USA vystupují, ale nemohou dodat „zkoušku oblečení“na mistrovství světa.

US NARROWLY prohrál v Brazílii v nedělním finálovém poháru Confederations Cup v Johannesburgu, po druhém polovičním návratu viděl pětinásobný mistr světa nárůst na vítězství 3-2.

Pro Brazílii bylo vítězství očekávaným výsledkem neporaženého pochodu, který zahrnoval vítězství nad USA o 3-0 během skupinového hraní.

Pro USA to byl konec nepravděpodobného průběhu turnaje, zvýrazněný středeční výhrou nad Španělskem s jedničkou na prvním místě. Navzdory neuspokojivé ztrátě je druhé místo v soutěži FIFA nejlepším vůbec pro tým mužů USA.

"Ten pocit je kombinací velkého zklamání, ale také velké hrdosti, " řekl americký hlavní trenér Bob Bradley.

Američtí muži šli do poločasu s ohromujícím náskokem 2-0. Clint Dempsey skóroval první v 10. minutě, když si pro třetí gól turnaje odnesl kříž od Jonathana Spectora. Charlie Davies posílá nízký centr za brazilskou obranu za 17 minut a Landon Donovan jej zakončil. Mezitím 45 minut od brankáře Tim Howarda udržel Brazilce bezmocný.

To byl okamžik, kdy se můžete těšit z historie amerického fotbalu. Když už bylo Španělsko porazeno, zdálo se, že USA se chystají dosáhnout zázraku na trávě.

Image
Image

Netrvalo dlouho, než se Brazílie vrátila. V 38. minutě do druhé poloviny vstřelil Luis Fabiano střelou, která bez šance zaslepeného Howarda zanechala. O 15 minut později byl USA ušetřen gól na hlavičce Kaka, která jasně překročila brankovou čáru, než ji Howard vyrazil.

Zmeškané volání Brazílii nezasvítilo a vytrvali s neustálým tlakem na obě strany pole. Přes několik vynikajících úspor od Howarda a americké obrany se kříž z Kaka nakonec dostal na Fabiano, který jej zamířil do ekvalizéru.

Vítězný gól přišel o 10 minut později, když brazilský kapitán Lucio skóroval z rohového kopu.

I když se zklamáním vzdali vedení 2-0, mohou si američtí muži držet hlavy vysoko, když se pohybují v červencovém zlatém poháru CONCACAF a dalším úseku kvalifikátorů Světového poháru. Byl to americký tým, který reprezentoval sebe a CONCACAF velkým způsobem tím, že porazil Španělsko a udělal finálovou hru.

Možná by stálo za to vydat se na cestu do Jižní Afriky v roce 2010: je-li minulý týden nějaký ukazatel, americký tým může být konečně připraven vydat nějaký zvuk na mistrovství světa.