Německý Fotbalista Věnuje Bonus Světového Poháru - Matador Network

Anonim
Image
Image

Mistrovství světa skončilo a v Brazílii to bylo docela drsné. Jejich národní tým nejenže čelil téměř jistě nejtrápnější porážce v historii, ale událost byla poznamenána protesty a země je nyní osedlána řadou stadionů na místech, která nemají dostatečně velké týmy, aby je podpořily.

Dobrou zprávou je, že ačkoli FIFA do značné míry prostě nechává cestu ničení, ať už jdou kamkoli, fotbalisté to neudělají. Mesut Özil, záložník pro vítězný německý tým, věnuje část 300 000 eurového bonusu, který obdržel za vítězství na mistrovství světa, aby zaplatil za operace 23 brazilských dětí.

Özil není jediným fotbalistem, který věnuje výhry Světového poháru na charitativní účely. Argentinský tým, který se umístil na druhém místě, věnuje 135 000 dolarů dětské nemocnici v Buenos Aires prostřednictvím charitativní organizace argentinské hvězdy Lionela Messiho. Messi, který vyhrál Zlatý míč na Světovém poháru 2014 (daný nejlepšímu hráči turnaje), v minulosti nemocnici podporoval.

Takže pokud jsou tam někteří Američané, kteří jsou nyní na Mistrovství světa 2014 spojeni s fotbalem a hledají podporu evropských týmů, je tu dobrý začátek: Özil hraje v Anglii Arsenal a Messi hraje v Barceloně.