Anonim

Lezení

Image
Image

Caroline Treadway dává Matadorovi pohled na největší americkou boulderingovou soutěž.

Za teplého větrného večera 12. února se před skladištěm Scarpa v Boulderu dav zvětšil a sledoval finálové kolo ABS Nationals, možná největší boulderingovou soutěž v USA. Když se dveře otevřely v 19 hodin, dav se rozlil a diváci se rozběhli k uchopení sedadel.

Image
Image

Alex Johnson získal čtvrté místo pro ženy.

Fotografie: Caroline Treadway

Duha vzorovaných bodových reflektorů se přehnala stěnami z překližky z překližky - vyrobených speciálně pro tuto událost - a DJ čerpal melodie, zatímco poslední konkurenti se stáhli do izolace.

V roce 2011 se USA Climbing a NE2C - propagační společnost za šampionáty Unified Bouldering Championships - spojily, aby vytvořily ABS. Letos byla kompilace poprvé vysílána webem, takže diváci, kteří se nedostali na Boulder, mohli sledovat akci.

Koproducent Pete Ward z NE2C uvedl, že je na spolupráci hrdý. "Je opravdu skvělé mít tu společnou vizi." Myslím si, že duchem partnerství je budoucnost pro počítačové lezení. Je to dobré pro sportovce, je dobré pro sponzory, je dobré pro sport. “

Jako fotograf jsem měl to štěstí, že jsem celou scénu sledoval zpoza scén. V páteční dopolední kvalifikační kolo se mužské pole zúžilo ze 47 na 24 závodníků a ženy z 31 na 23. Sobotní semifinále dále rozdělila fond na osm mužů a sedm žen, které pokračovaly do finále.

Na konci finále sobotní noci vynikli dva vítězové: kanadský Sean McColl a místní Boulder Alex Puccio.

Image
Image

Vítěz mužů ABS Nationals, Sean McColl, zvítězil v zaslání mužů číslo 3

McColl houpal pánské pole působivě hladkým a výkonným výkonem.

McColl v minulých soutěžích lezl dobře, ale tento víkend byl v ohni. Než odešel do finále, vypadal sebevědomě, ale zakotvený.

"Trénul jsem poslední čtyři, pět měsíců s ohledem na tuto comp." McColl řekl izolovaně, když si sundal sluchátka. "Cítil jsem se dobře v kvalifikacích, ještě lépe v semifinále, a doufám, že se ve finále cítím skvěle." Myslím, že Sean se nakonec do konce cítil skvěle.

Image
Image

Daniel Woods soutěží v ABS Nationals semifinále.

V neobvyklém zvratu se obhajující vítěz Daniel Woods po semifinále sklouzl na desáté místo, úplně chyběl finále a nechal otevřené dveře novým konkurentům. Daniel řekl, že byl zpočátku zmatený, ale byl rozčilený, když dostal šanci sledovat soutěž.

"Je to jen začátek roku, " řekl. "Nemůžeš se porazit přes jednu comp."

Image
Image

Alex Puccio je vítán ostatními konkurenty Payne a Johnson po

blikající poslední problém žen. Fotografie: Caroline Treadway

Pole ženských finále bylo silné, v čele s triumvirátem obvyklých podezřelých: Angie Payne, Alex Johnson a Alex Puccio. Johnson, který se právě vrátil z boulderingového výletu do Bishopu v Kalifornii, prohlásil, že se uvnitř nenaučil, ale přesto se cítil silný.

"Jen dostat se do finále je v pohodě, " řekla, zatímco se rozcvičovala izolovaně. "Po tom se opravdu nemůžete pokazit."

Image
Image

Angie Payne (pátá) na ženském finále # 3 - Foto: Caroline Treadway

Angie Payne byla nadšená, ale trochu nervózní do finále. "Jsem nervózní, protože jsem vlastně trénoval, takže mám další očekávání, což není nikdy dobré, " řekla.

Naproti tomu Puccio vypadal stejně klidně, jako by to byl jen další tréninkový den. Lezla s lehkostí a sebevědomím a vyhrála s tím, co vypadalo jako minimální úsilí.

Celkově vzato, byl to vysoce energetický víkend - na příští rok se nemůžu dočkat.