Ani Jeden člověk Nedokončil „nejtěžší Závod Světa“v Tomto Roce

Běh

Image
Image

Sledujte Matador na Vimeo Sledujte Matador na YouTube

BARKLEY MARATHONS V HORÁCH TENNESSEE mají úspěšnost asi jedno procento: je to už 30 let, 1100 lidí ji spustilo a pouze 14 lidí ji někdy dokončilo. Letos ze 40 soutěžících běžců ani jeden člověk nedokončil.

Gary Cantrell, tvůrce závodu, řekl společnosti Bloomberg News: „Hory vyhrály.“

Není neobvyklé, že nikdo nedokončí závod, ale někdo od roku 2007 každý rok dokončil. Kurz je notoricky obtížný, skládající se z 5 smyček na 20 km dlouhé horské dráze v Tennessee's Frozen Head State Park, která musí být dokončena v 60 hodin nebo méně. Když uplynulo 60 hodin, jeden běžec byl stále na hřišti a začalo vyhledávání. Nakonec se vrátil a prohlásil, že se ztratil a rozhodl se zdřímnout 8 hodin.

Pouze dva běžci letos dokončili více než tři kola v časovém limitu. Jeden z nich skončil po dokončení své třetí, zatímco druhý se zhroutil někde na hřišti a rozhodl se, že není dobrý nápad pokračovat. Třetí kolo dokončili další dva běžci, ale trvalo o sedm hodin déle, než bylo dovoleno.

Žádná žena závod nedokončila, přestože letos bylo ve skupině 40 žen 9 žen. Nicki Rehn, australský běžec v letošním závodě, řekl: „Nepřišel jsi sem, abys zvítězil, přiješ sem, abys byl ponížen.“

Celkové vertikální stoupání závodu je 54 200 na 100 mil, což je téměř dvojnásobek výšky Mount Everestu.

Gary Cantrell se rozhodl vytvořit závod, když James Earl Ray, muž, který zavraždil Martina Luthera Kinga, Jr., unikl z vězení a za 55 hodin z něj udělal 8 mil. Cantrell si řekl, že za tu dobu mohl jít nejméně 100 mil a narodili se Barkley Marathoni.

Kromě toho, že běžci musejí běžet 100 mil, musí najít 9 z 12 knih roztroušených po kurzu a odstranit stránku odpovídající jejich přiřazenému číslu, aby se prokázalo, že ji našli. Dokončení závodu trvalo 9 let a dva lidé jej dokončili dvakrát, včetně Brett Maune, který je držitelem časového rekordu, když závod dokončil za více než 52 hodin v roce 2012.